Porady
2018-08-24

Rozdwojone końcówki

Twoje włosy mają problem z rozdawającymi się końcami? Są suche, szorstkie i nie wyglądają estetycznie? Z pomocą przyjdą olejki i dobre serum zabezpieczające końcówki włosów!

Brzydkie, rozdwojone końce potrafią odebrać urok najładnieszej fryzurze. Problem ten często dotyka kobiet z włosami, które są grube, wysokoporowate, rozjaśnione i zmęczone zabiegami chemicznymi. Jednak włosy cienke i delikatne też mogą cierpieć na ten problem. Poznaj produkty, które pomogą ci utrzymać końcówki włosów w ładnym stanie.

Olejki i sera dla włosów grubych, szorstkich i porowatych
Ten rodzaj włosów pokocha serum silikonowe z dodatkiem różnych, nawilżających olejków. Nawilżą one końce włosów, chroniąc je przed rozdwojeniem i czynnikami zewnetrznymi. Włosy grube często wygładzamy przy użyciu prostownicy, dlatego dobrze kiedy nasze serum będzie dodatkowo zabezpieczało włosy przed wysoką temperaturą.


Przykłady serum do zabezpieczania końców:
1.Loreal Absolut Repair Lipidum - serum do zniszczonych końcówek włosów
2.Ziaja Kaszmirowa - nabłyszczające serum włosów
3.Joanna Professional - wygładzające serum do włosów
4.Biovax,Lbiotica -serum wzmacniające na końce włosów z witaminami A+E
5.Marion, termochrona- serum termoochronne
6.Chi, oil argan & mrginga - serum z olejkami
7.Bioelixire argain oil - serum z olejkiem arganowym
8.Loreal Liss Control 0serum wygładzająco- dyscyplinujące

Olejki i sera dla włosów cienkich i niskoporowatych
Włosy delikatne mogą zostać obciążone kiedy nałożymy na nie preparaty z silikonami. Za to doskonale sprawdzą się delikatne, lekkie olejki, które dobrze scalą końce.


Warto wyprobować:
-olejek jojoba
-olejek z pestek malin
-olejek ze słodkich migdałów
-olejek lniany
-olejek arganowy

Jak ich używać?
Aby uzyskać najlepszy efekt, warto zaraz po umyciu i delikatnym osuszeniu włosów ręcznikiem, nałożyć na końce włosów pierwszą warstwę serum. Jeśli posiadamy produkt, który zawiera dodatkowo termochronę, zabezpieczy on włosy przed działaniem suszarki. Silikony zatrzymują również wodę co pomoże w utrzymaniu wilgoci końców włosów. Aby cieszyć się najlepszym działaniem serum czy olejku, dobrze jest powtorzyć czynność, kiedy włosy będą już suche.

Pamiętajmy, że tego typu produkty mają za zadanie kondycjnować, chronić i wizualnie poprawiać wygląd naszych końców. Nie są to produkty, które odbudują nasze końcówki, dlatego tak ważna jest regularna i prawidłowa pielęgnacja włosów. Również w momencie, kiedy końce naszych włosów są mocno zniszczone, żaden produkt nie sprawi, że będą wyglądać dobrze. Wtedy należy najpierw pozbyć się zniszczonych końcówek, obcinając to, czego nie uda się odratować.