Porady
2018-05-07

Jak ochłodzić żółty blond

Piękny, chłodny odcień blond włosów to marzenie wielu jasnowłosych kobiet. Jednak posiadaczki tego koloru, doskonale zdają sobię sprawę z tego, że nawet najchłodniejszy odcień z czasem traci swój kolor.

Dzieje się tak, ponieważ chłodne pigmenty wypłukują się najszybciej z łuski włosa. Podobna sprawa niestety jest z włosami farbowanymi na miedziano. Te dwa odcienie najtrudniej jest utrzymać. Dzisiaj jednak zajmiemy się pielęgnacją włosów farbownych na chłodne, jasne odcienie.  

Co zrobić aby jak najdłużej cieszyć się zimnym odcieniem włosów i unikać niechcianych, żółtych tonów?

Z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju szampony i odżywki przeznaczone do włosów blond. Warto jednak zwrócić uwagę na dobór szamponu czy odżywki ponieważ istnieją różne rodzaje takich kosmetyków, a każdy przeznaczony jest do innego koloru włosów i uzyskania pożądanego efektu. Podzielić je można na szampony do włosów farbownych, których zadaniem jest przedłużenie trwałości koloru.

Szampony z dodatkiem rumianku i cytryny, które są delikatne dla włosów, dodatkowo podjaśniając pasma jasnych włosów i szampony o odcieniu fioletowym i niebieskim, przeznaczone do ochładzania włosów blond. Te ostatnie będą najlepiej przedłużały trwałość chłodnego odcienia i na nowo go odświeżały.

Kilka słow o fioletowych/niebieskich szamponach i odżywkach do włosów blond

Szampony o takim zabarwieniu zawierają mikropigmenty, które niwelują niepożądane ciepłe odcienie włosów blond. Ich kolor jest intensywny i różnią się od tradycyjnych szamponów. Nie należy ich stosować przy każdym myciu, ponieważ przy zbyt częstym stosowaniu mogą powodować przesuszenie włosów. Wszystko oczywiście zależy od szamponu, który wybierzemy i jego składu.

Warto zaznaczyć, że szampony o fioletowym zabarwieniu idealnie nadają się do neutralizowania żółtych odcieni, natomiast szampony o niebieskim zabarwieniu przeznaczone są do włosów blond, w których występują żółto-pomarańczowe tony.

Aby taki szampon zadziałał, dobrze jest go nałożyć na około 5 minut, na skórę głowy i długość włosów, po czym dokładnie go spłukać wodą i zastosować nawilżającą odżywkę. Na rynku można znaleźć odżywki o takim samym zabarwieniu jak szampon. Są one mniej drażniące dla włosów, ponieważ oprócz mikropigemntów, zawierają substancję nawilżające i odbudowujące włosy.

Poniżaj przedstawiamy listę najpopularniejszych szamponów i odżywek niwelujących niepożądane odcienie:

 1. BC goodbye yellow, Shwarzkopf Professional, szampon, cena ok. 35zł
 2. Joanna, ultra color system, szampon, cena ok. 7zł
 3. Joanna Professional, szampon rewitalizujący kolor, odcień popielaty, cena ok.15 zł
 4. Marion, maribell perfect, ultra mocny, cena ok. 7zł
 5. Expert Silver, L'oreal Professional, szampon, cena ok. 30zł
 6. Alcehmic silver shampoo, Davines, szampon, cena ok. 60z
 7. Fanola, no yellow, 350ml, szampon neutralizujący, cena ok. 35zł
 8. Joanna Proffesional, maska neutralizująca, popielata - cena ok. 15zł
 9. Sleek Line Proffesional, repair and shine, blond - maska neutralizująca, cena ok. 15zł
 10. Tigi, catwalk fashionista fioletowa, maska do włosów blond i z pasemkami, cena ok. 35zł

Kolejnym sposobem na ochłodzenie włosów blond są gotowe płukanki do włosów

Takie płukanki występują w kolorach: fioletowy, niebieski, srebrny i różowy. W skład wchodzą pigmenty, które neutralizują niepożądane odcienie i nadaja kolor jasnym włosom. 

Aby użyć takiej płukanki, należy rozcieńczyć ją według instrukcji z wodą. Następnie umyte i nawilżone włosy, polewamy takim roztworem od nasady aż do końców. Jeśli zależy nam na intensywniejszym efekcie, możemy albo pomoczyć włosy w misce z taką płukanką albo dodać więcej produktu do wody.

Tutaj, tak samo jak przy szamponach neutralizujących, należy zachować umiar, ponieważ takie płukanki również mają tendencję do przesuszania jasnych włosów. Dlatego nigdy nie zapominajmy o odpowiedniej pielęgnacji i o odżywkach bez spłukiwania, po zastosowaniu takiej płukanki.

Dostępne płukanki do włosów, do kupienia w drogeriach kosmetycznych:

 1. Delia cameleo, fioletowa płukanka do włosów, cena ok. 7zł
 2. Delia cameleo, niebieska płukanka do włosów, cena ok. 7zł
 3. Delia cameleo, różowa płukanka do włosów, cena ok. 7zł
 4. Delia cameleo, srebrna płukanka do włosów, cena ok. 7zł
 5. Joanna ultra color system, fioletowa płukanka do włosów, cena ok. 6 zł
 6. Joanna ultra color system, niebieska płukanka do włosów, cena ok. 6 zł
 7. Joanna ultra color system, srebrna płukanka do włosów, cena ok. 6 zł
 8. Joanna ultra color system, różowa płukanka do włosów, cena ok. 6zł

Jeśli chcemy uzyskać delikatny efekt na włosach, dobrym rozwiązaniem będzie dodanie paru kropli takiej płukanki do zwykłej maski do włosów i nałożeniu jej na ok 10 min. Efekt będzie delikatniejszy i nie spowoduje przesuszenia, jeśli nasze włosy już są mocno uwrażliwione.

Przedstawione sposoby są dobrą metodą na pozbycie się ciepłych tonów i wydłużenie trwałości koloru między kolejnymi wizytami u fryzjera. Pamiętajmy aby podchodzić do tego z rozwagą, ponieważ jasne włosy należą do najdelikatniejszych i łatwo o ich przesuszenie.