Ciekawostki
2018-06-29

Fryzury geniuszy! Sprawdź jak czesały się najmądrzejsze głowy

W dzisiejszym artykule przedstawiamy Wam najwybitniejszcyh geniuszy tego świata! Wielu z nich z pewnością nie trzeba przedstawiać, ale istnieją tacy, o których mogliście nie słyszałeć. Zachęcamy do przeczytania i rzucenia okiem na fryzury jakie nosiły najmądrzejsze głowy ;-)

1. Albert Einstein
Urodzony w 1879 roku w Niemczech, został najwybitniejszym fizykiem świata. Autor ponad 300 prac naukowych i twórca teorii względności, która była wielką naukową rewulcją, zmieniającą myślenie w dziedzinie nauk ścisłych. Laureat Nagrody Nobla w 1921 roku w dziedzinie fizyki. Nauka była jego życiem, choć sam geniusz miał do siebie duży dystans, o czym może również świadczyć jego fryzura ;-)

2. Arystoteles

Jeden z trzech, obok Sokratesa i Platona, najwybitniejszy i nasławniejszy starożytny grecki filozof. Urodzony w 384 p.n.e, pochodził z rodziny medyków. Cechą filozofii Arystotelesa jest tak zwana "doktoryna środka", mowiąca o umiejętności odnalezienie rozsądnego rozwiązania w każdej sferze życia. Uważał, że najważniejsze dla człowieka jest szczęście, rozumiane jako optymalny rozwój swoich możliwości.

3. Leonardo da Vinci
Włoski renesansowy malarz, artysta, rzeźbiarz, muzyk, kompozytor... Urodzony w 1452 roku, uchodzi za największego artystę. Nie posiadał żadnego wykształcenia, był samoukiem, z ogromnym talentem. Wszystko co stworzył jest jego osobistym dziełem, które powstało dzięki jego niesamowitym zmysłom i umiejętnością. Tworzył w czasach, kiedy popularne było stwierdzenie, że "każdy malarz maluje siebie". Sam artysta uważał to zdanie za prawdziwe, jednak banalnie oczywiste. Był uważany za bardzo przystojnego, a jego postać była barwna i niezwykle ciekawa. Nosił długie włosy i brodę, a jego styl sprawiał, że zostawał zawsze zapamiętany.

4. Wolfgang Amadeusz Mozart
Urodzony w 1756 roku w Austrii, kompozytor i wirtuoz gry na instrumentach klawiszowych. Jego pierwsze kompozycja powstała w wieku zaledwie 5 lat! Kiedy miał 11 lat stworzył już własną operę. Był bezwątpliwie geniuszem gry, niesamowicie utalentowanym. Jednak jego zdolności zostały docenione dopiero po śmierci artysty. Sam Mozart uchodził za człowieka z dużym poczuciem humoru jednak uważany był również za fatalistę. Mowiono o nim " Pogodny ale piekielnie smutny". Słuchając jego utworów, można znaleźć zarówno dawkę humoru jak i wielki smutek. Patrząc na jego fryzurę również można dostrzec, że był wyjątkowym artystą.

5. Nikola Tesla
Inżynier i wynalazca serbskiego pochodzenia. Jego wynalazki zmieniły oblicze świata i otaczajacej nas rzeczywistości. Między innymi znalazł zastosowanie prądu przemiennego, wynalazł transformator rezonansowy, bezprzewodowy transfer energii elektrycznej i był pionierem  rentgenologii. Według niego, wszystko co pomoże zrozumieć nam wszechświat, jest wokoł nas, a my jedynie musimy wykorzystać umysł do stworzenia urządzeń, które pozwolą na zwiększenie naszej wrodzonej umiejętności poznawania. Był twórcą 300 patentów i ponad 120 wynalazków. Przez swój nieopisany potencjał, posądzany był o współpracę z siłami nadprzyrodzonymi. Nie bez powodu nazywany był "władcą piorunów". Był wysokiem, zadbanym mężczyzną, o wyglądzie dandysa, z zawsze nienaganną fryzurą.

6. Isaac Newton
Urodzony w 1643 roku w Wielkiej Brytanii. Wybitny fizyk, matematyk, astronom i filozof. Jest twórcą m.in. trzech podstawowych zasad dynamiki i prawa ciążenia. To Newton obliczył masę Księżyca i planet. Stworzył teorię powstawania tęczy, wyjaśnił przyczynę przypływów i odpływów morza. Zajmował się mechaniką nieba. Był człowiekiem nadwyraz inteligentnym i wszechstronnym. Pomijając na chwilę jego wielki geniusz, warto zauważyć, że Newton uchodził za osobę tajemniczą. Mówiono o nim, że wierzy w magię. Szukał ukrytych znaczeń w Biblii, dochodząc do wniosku, że świat zakończy się w 2060 roku. Ponoć poświecił dużo czasu na stworzenie kamienia filozoficznego, który miał mu zapewnić nieśmiertelność. Burza loków noszona przez tego nieoczywistego człowieka była niewątpliwym dowodem na to, z jak trudną do rozszyfrowania osobą mamy doczynienia.

7. John von Neumann
Jeden z najwybitniejszych naukowców XX wieku. Urodzony w 1903 roku w Budapeszcie, większość życia przepracował w Stanach Zjednoczonych. Obdarzony niezwykłą pamięcią i zdolnością do nauk ścisłych. Już w wieku 6 lat potrafił w pamięci bardzo szybko dzielić 8-cyfrowe liczby. Był jednym z pierwszych teoretyków, którzy sformuowali matematyczne podstawy mechaniki kwantowej. Pracował nad zastosowaniem matemtyki w fizyce. Swoje życie poświecił naukom ścisłym, a dzięki swoim odkryciom, dzisiejszy świat na tym bardzo korzysta.