Porady
2018-04-30

Plopping czyli jak wydobyć naturalny skręt włosów

Plopping/plunkinkg - czyli inaczej ręcznikowanie. Czym jest metoda ręcznikowania i na jakich włosach najlepiej się sprawdzi?

Plopping to naturalna metoda wydobycia skrętu włosów! Najczęściej stosowana przez posiadaczki włosów kręconych i falowanych, jednak również panie o prostych włosach z powodzeniem mogą spróbować wydobyć delikatny skręt ze swoich włosów.

Metoda jest zupełenie bezpieczna i nieinwazyjna. Nie zniszczy ona naszych włosów w żadnym stopniu, a efekt jaki uzyskamy będzie piękny i naturalny. Aby uzyskać fale lub loki nie potrzebujemy lokówki czy prostownicy. Sprawdź na czym polega koszulkowanie!

Jak zrobić plopping?

Krok pierwszy - umycie włosów

Zaczynamy od umycia włosów ulubionym szamponem i odżywienia ich naszą maską lub odżywką. Na tym etapie dobrze jest rozczesać włosy grzebieniem z grubo rozstawionymi zębami, aby poźniej nie martwić się o poplątane kosmyki. W kolejnych etapach nie będziemy już używać szczotki czy grzebienia.

Krok drugi - odsączenie włosów

Po umyciu włosów odsączamy je z nadmiaru wody. Najlepiej użyc do tego bawełnianego ręcznika lub koszulki. Zwykłe, tradycyjne ręczniki frotte potrafią uszkadzać nasze włosy poprzez swoj niedelikatny materiał i dodatkowe tarcie nim włosów.

Krok trzeci - nałożenie odżywki

Po odsączeniu włosów, nakładamy na włosy odżywkę bez spłukiwania, najlepiej w formie spray'u aby dodatkowo nie obciążać włosów. Pamiętajmy aby nie rozczesywać włosów!

Krok czwarty - stylizacja i utrwalenie

Następnie, po nałożeniu odżywki, stosujemy preparat do stylizacji włosów. Może być on w formie żelu, kremu czy spray'u. Ważne aby był to produkt, który przyznaczony jest do stylizacji włosów falowanych czy kręconych. Pomoże nam to w utrwaleniu skrętu, który otrzymamy. Końce włosów dobrze jest nawilżyć ulubionym olejkiem.

Krok piąty - Plopping!

Teraz najważniejsza część, czyli plopping! Potrzebujemy do tego suchej, bawełnianej koszulki. Na płaskiej powierzchni (może to być łóżko, krzesło) rozkładamy bawełnianią koszulkę i głową w dół zbliżamy do niej włosy. Składamy w niej całe włosy, zaczynając od końcówek, tak aby włosy były złożone na czubku głowy. Następnie obwijamy brzegi koszulki do okoła głowy, chwytając za końce, zwijamy koszulkę i wiążemy.

Z takim 'turbanem' możemy chodzić od 15 min do nawet godziny, bez obawy o kondycję włosów. W zależności od czasu trzymania, po ściągnięciu turbanu nasze włosy mogą być jeszcze wilgotne. Możemy pozostawić je same do wyschnięcia lub użyć w tym celu suszarki z delkiatnym nawiewem lub dyfuzorem, jeśli czas nas goni.

Dzięki tej metodzie uzyskamy piękny skręt włosów! Pamiętajmy, że im bardziej nasze włosy podatne są z natury na kręcenie, tym większy efekt uzyskamy. Proste włosy uzyskają objętość i będą mogły cieszyć się delikatnymi falami. Zachęcamy do wypróbowania ploopingu, a pokochacie tę metodę!