Porady
2018-03-21

Pielęgnacja włosów latem

Lato to moment, w którym powinnyśmy przyłożyć dużą uwagę do pielęgnacji naszych włosów.

Kiedy temperatura jest bardzo wysoka, często zauważamy, że nasze włosy stają się coraz bardziej suche, często jaśniejsze i wrażliwe. Powodem są promienie ultrafioletowe, które rozszczelniają osłonkę włosa, która zbudowana jest z zachodzących na siebie łusek. Główna tarcza obronna, którą jest melanina (barwnik włosa) zostaje naruszona przez słońce.

I tak, im włosy są ciemniejsze, czyli zawierają więcej melaniny, tym są mniej podatne na zniszczenia przez słońce. Najtrudniejsze zadanie mają włosy jasne, pozbawione w dużym stopniu barwnika, czyli warstwy ochronnej. Zniszczenia wyrządzone przez słońce, często potęguje woda morska, która dodatkowo wysusza włosy. 

Dlatego latem należy postawić przede wszytskim na doskonała ochronę włosów przed słońcem i wodą morska czy chlorowaną.

Do tego celu idealnie sprawdzą się kosmetyki zawierające filtry UV. Są to przeważnie kremy i spraye do włosów, chroniące je przed działaniem promieni słonecznych. Przed każdym wyjściem na słońce należy nałożyć produkt na całą długość włosów. Zabieg ten warto powtarzać kilka razy w ciągu dnia. Dodatkowo, takie kosmetyki poza filtrami, posaidają w składzie dużo składników odżywczych i regenerujących. Latem są niezawodne!

Kolejną kwestią jest ochorna włosów przed działaniem morskiej i chlorowanej wody. Przed wejściem do wody dobrze jest delikatnie zmoczyć włosy zwykła wodą. Uniemożliwi to wniknięcie do łuski włosa , soli z morskiej wody.

Nie zapominajmy o nawilżaniu włosów po całym dniu spędzonym na słońcu czy w wodzie, mocno nawilżającą maską. Zregenerujemy w ten sposób włosy i zabezpieczymy je przed kolejnymi, upalnymi dniami.