Porady
2018-03-23

Olejowanie włosów

Poznaj naturalny i bardzo skuteczny sposób na dogłębną pielęgnację włosów.

Olejowanie włosów to doskonały zabieg pielęgnacyjny, którego zadaniem jest dogłębna odbudowa i odżywienie włosów. Przy systematycznym stosowaniu nasze włosy odzyskają siłę, blask i witalność. Jednak przed przystąpieniem do olejowania warto najpierw ustalic jaki rodzaj włosa posiadamy i czego naszym włosom najbardziej potrzeba.

Wybór odpowiedniego oleju to nie lada wyzwanie, ponieważ nie każdy olej polubi sie z naszymi włosami. Jednak kiedy odnajdziemy ten ulubiony, efekty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania.

Technika i sposób nakładania

Oleje możemy stosować zarówno na suche jak i mokre włosy. Tu też najlepiej sprawdzi się przetestowanie metody, która nam najbardziej odpowiada. Nakładanie oleju na włosy suche lepiej sprawdzi się przy włosach niskoporowatych, o nie specjalnie dużej objętości.

Natomiast włosy z natury grube, puszące się, dobrze jest wcześniej zmoczyć wodą, a nadmiar wody odcisnąć z włosów. Unikniemy w ten sposób plątania się włosów.

Olej nakładamy od samej nasady, warstawami, dokładnie wtłaczając w każde pasmo włosów. Dobrze jest delikatnie go wmasować w skórę głowy, dzięki czemu, składniki aktywne lepiej będą mogły dostać się do cebulek włosów.

Włosy niskoporowate

Do olejowania włosów niskoporowatych należy używać olejów bogatych w kwasy tłuszczone nasycone o małych cząsteczkach, które pokryją włos filtrem, nie wnikając głęboko we włos. Ten rodzaj włosa nie potrzebuje mocnego nawilżenia, które mogłoby obciążyć niskoporowate włosy, a ochrony przed przesuszeniem i czynnikami zewnętrznymi. Oleje polecane: kokosowy, palmowy, babassu, lniany, słonecznikowy, rycynowy.

Włosy średnioporowate

Tutaj najlepiej sprawdzają się oleje bogate w kwasy jednonienasycone, o nieco większych cząsteczkach, uzupełniając ubytki we włosach. Warto stawiać na oleje z wysoką zawartością kwasów omega-3 i omega-6. Oleje polecana: rycynowy, słonecznikowy, z kiełków pszenicy, lniany, jojoba, z pestek dyni.

Włosy wysokoporowate

Ten rodzaj włosa wymaga największego nawilżenia. Najlepiej sprawdzą się oleje o bardzo dużych i wyraźnych cząsteczkach. Ich zadaniem jest odbudowanie ubytków we włosach, odżywienie od wewnątrz i sklejenie łusek w celu obniżenia porowatości. Oleje polecane: z pestek winogron, z pestek moreli, ze słodkich mogdałów, z pestek dyni, z wiesiołka, lniany, rycynowy, z kiełków pszenicy, kukurydziany, awokado, baobabu, ze słonecznika, z orzechów włoskich.