Porady
2018-04-02

Jak sobie poradzić z cienkimi i przerzedzonymi włosami

Problem przerzedzonych włosów dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jak sobie z tym poradzić?

Cienkie, bardzo delikatne i wrażliwe włosy potrafią przysporzyć wielu zmartwień. Chodź pielęgnacja takich włosów nie należy do łatwych, istnieją sposoby aby optycznie dodać objętości fryzurze i przede wszystkim wzmocnić delikatne włosy.

Na początku należy sprawdzić jaka jest przyczyna przerzedzonych i cienkich włosów

W głównej mierze za taki rodzaj włosów odpowiadają geny i nie mamy na to niestety dużego wpływu. Gorzej jednak, jeśli powodem cienkich włosów są problemy ze zdrowiem. Warto zatem najpierw sprawdzić stan naszego zdrowia, czy nie brakuje nam jakiś witamin i minerałów. Za przerzedzenie fryzury winne mogą być również hormony - szczególnie w okresie ciąży i po ciąży.

Wiele kobiet skarży się na mocno wypadające włosy w tym okresie. Powodem oprócz hormonów jest przyspieszony wzrost włosa -  co skutkuje tym, że pozostałe mogą szybciej wypadać oraz zwiększa się zapotrzebowanie na witaminy. Jeżeli jednak stan naszego zdrowia jest dobry, możemy rozpocząć świadomą pielęgnację i stylizację w celu dodania objętości kosmykom.

Pielęgnacja włosów cienkich

Dobrze jest zwrócić uwagę na to, jakich szamponów do mycia włosów używamy. Muszą to być wyjątkowo delikatne szampony, które nie wysuszą i nie podrażnią skóry głowy. Dobrze sprawdzą się szampony dla dzieci bądź takie, które zawierają dużo naturlanych składników. Sposób mycia również ma duże znaczenie - stosujmy tylko delikatne, koliste ruchy, tak aby nie uszkodzić wrażliwej już struktury włosa.

Nie zapominajmy o nawilżaniu, jednak do tego celu używajmy tylko lekkich i nie obciążających odżywek, przeznaczonych do tego rodzaju włosów. Z mocno nawilżających masek musimy z pewnością zrezygnować, gdyż będą powodować nadmierne obciążenie włosów.

Pobudzenie cebulek do wzrostu i zagęszczenie fryzury

Na rynku istnieje wiele produktów, wcierek i ampułek przeznaczonych do wzmocnienia cebulek i skóry głowy. Stosując je systematycznie, z powodzeniem zauważymy zadawalające efekty!
Jednak nie wystarczy jedynie nałożyć produkt na skórę głowy.

Największa tajemnica cudownych spcyfików na wzmocnienie i gęstość włosów leży w sposobie ich nakładania i masażu skóry głowy. Bez tej czynności, nawet najdroższy produkt świata nie zadziała. Dlatego nigdy nie pomijajmy tego kroku. Taki masaż polega na delikatnym wcieraniu i masowniu skóry głowy, z uprzednio nałożoną wcierką czy olejkiem na skórę głowy. Wystarczy poświecić na to 5-7 minut aby produkt miał szansę zadziałać.

Przykłady wcierek i ampułek pobudzających i zagęszczających włosy:

  • Seboradin Niger Lotion, czarna rzodkiew i naturalny ekstrakt z ziół,
  • Nami, olej z korzenia łopianu,
  • Farmona, ampułki radical,
  • Farmona, jantar,
  • Profarm, pokrzepol,
  • Vichy dercos aminexil.

Możemy również wyprobować naturalne, domowe sposoby na wzmocnienie cebulek:

  • wcierka z czarnej rzepy : rzepę zmiksować w sokowirówce i uzyskany sok wcierać w skórę głowy przed umyciem włosów,
  • wcierka z czosnku : przeciśnięty przez parskę czosnek wetrzeć w skórę głowy przed umyciem włosów,
  • wcierka z kozieradki : 3 łyzki nasion zalać 150ml wody, zagotować i odstawić na około 30 min. Po tym czasie wywar wcierać w skórę głowy przed jej umyciem,
  • wcierka z kawy :  zaparzoną i ostudzoną kawę wcierać w skorę głowy przed umyciem.

Zawsze pamiętajmy o masażu skóry głowy!

Stylizacja włosów cienkich

Tutaj należy postawić na optyczne dodanie objętości fryzurze. Zarówno włosy długie jak i bardzo krótkie nie są najlepszym pomysłem na zatuszowanie przerzedzonych włosów. Dobrze za to sprawdzą się fryzury średniej długości. Również delikatne loki i fale dodadzą objetości fryzurze.

Warto też od czasu do czasu zmieniać miejsce przedziałka, dzięki czemu włosy zaczną się lepiej odbijać od nasady głowy. Delikatne pianki i odbijanie włosów od nasady przy użyciu szczotki też pozwoli cieszyć się gęstszą fryzurą.