Porady
2018-03-22

Jak dbać o włosy na basenie

Jak zabezpieczyć włosy przed szkodliwym działaniem chloru?

Jeżeli korzystasz często z basenów, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak negatywny wpływ może mieć chlorowana woda na nasze włosy. Chlor zawarty w wodzie basenowej jest niezbędny abyś mogła bezpiecznie korzystać z uroków pływania. Jednak nie jest tajemnicą, że działanie cholru na włosy jest mocno wyniszczające. Bez odpowiedniej pielęgnacji nasze włosy staną się szybko zniszczone, przesuszone, łamliwe. Do tego jeśli farbujesz włosy będą szybciej traciły swój kolor.

Poniżej przedstawiamy wskazówki, które w odpowiedni sposób zabezpieczą włosy przed szkodliwym działaniem chloru w basenie:

Wskazówka 1

Zanim wejdziesz do basenu, dobrze jest zmoczyć włosy zwykłą wodą z kranu! Dzięki temu włos wchłonie wodę zamiast szkodliwy chlor. 

Wskazówka 2

Na wilgotne włosy nałożmy lekką odżywkę lub olejek do włosów. Jest to świetny sposób na zabezpieczenie włosów i nawilżenie ich jeszcze przed kontaktem z wodą chlorowaną.

Wskazówka 3

Czepki do pływania - przeważnie nie przepadamy za tą formą zabezpieczenia włosów, jednak należy zdać sobie sprawę, że jest to kolejny sposób zabezpieczający włosy przed uszkodzeniem. Nie dosyć, że będzie nam sie na pewno wygodniej pływało, bo kosmyki nie będą zachodzić na twarz, to dodatkowo ochorni to nasze włosy przed chlorem. 

Wskazówka 4

Po wyjściu z basenu koniecznie umyj włosy szamponem i odżywką. Usuniesz w ten sposób chlor i nawilżysz włosy.

Podsumowanie

Stosując się do tych kilku punktów, twoje włosy na pewno bedą dobrze zabezpieczone i mniej podatne na zniszczenia, które mogą nas spotkać na basenie. Jeżeli często korzystamy z basenów, dobrze jest raz na tydzień stosować mocno nawilżające maski i odżywki, które dodatkowo będą odżywiały nasze włosy.