Porady
2018-03-26

Jak dbać o włosy blond

Jak prawidlowo dbać o jasne włosy?

Włosy w kolorze blond to włosy bardzo delikatne, podatne na zniszczenia, często mocno uwrażliwione. O ile ich odcień jest naturalny - tym włos z natury jest silniejszy i bardziej odporny. Gorzej mają się włosy podane wcześniej zabiegom rozjaśniającym. Aby móc cieszyć się ich ładnym wyglądem i dobrą kondycją, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. 


Szampony do włosów blond

Należy postawić na łagodne szampony oczyszczające, najlepiej z najdelikatniejszym składem myjącym. Takie szampony nie zawierają w składzie SLS-ów, które często wysuszają jasne włosy. W razie potrzeby możemy powtórzyć czynność mycia dla pewności, że włos został dobrze oczyszczony. Raz na jakis czas, dobrze jest również użyć szamponu niwelującego żółte odcienie włosów blond. Na rynku istnieje wiele szamponów, które świetnie radzą sobie z tym problemem. Więcej o tym jak ochłodzić żółty blond dowiecie się tutaj.

Nawilżanie włosów

Blond włosy potrzebują dużej dawki nawilżenia! W tym celu po każdym umyciu trzeba stosować odżywki lub maski z mocnym składem nawilżającym. Dobrze sprawdzą się odżywki zawierające w składzie keratynę, olejki, placentę. Pamiętajmy aby po każdym umyciu je stosować.

Olejowanie

Olejowanie dobrze wpływa na każdy rodzaj włosa, jednak przy jasnych kosmykach jest wręcz konieczne. Dzięki temu włosy staną się dużo silniejsze i zdrowsze. Warto wypróbować oleje tj. z pestek winogron, lniany, z kiełków pszenicy, kokosowy czy arganowy. Zabieg olejowania odżywia włosy od wewnątrz, czyniąc je dużo mocniejszymi.

Zabezpieczanie końcówek włosów

W tym celu warto stosować róznego rodzaju olejki i sera do włosów. Dobrze sprawdzają się serum z dodatkiem silikonów. Dzięki nim włos jest spójny i zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi. Zapobiega też również rozdwajaniu się końców.

Stylizacja 

Stylizując blond włosy przy użyciu ciepła, należy zawsze stosować preparaty termoochronne. Ochronią one włosy przed wysoką temperaturą i przesuszeniem.

Włosy w kolorze blond wymagają bardzo dokładnej i przemyślanej pielęgnacji, jednak przy odpowiednim jej stosowaniu możemy zachwycać pięknym, jasnym kolorem włosów.